Слави Трифонов загуби делото срещу Кирил Петков, водено за клевета и обида.
Това стана ясно от решението на Софийския апелативен съд (САС), който отмени решението на първа инстанция, която беше осъдила Петков да изплати 50 000 лева на Трифонов за обиди и клевети по негов адрес.
Трифонов заведе дело срещу Петков заради негови изказвания на пресконференция от 13 юни 2022 г., свързана с излизането на ИТН от управляващата коалиция. На нея Кирил Петков говореше за "вододел между завзетата държава от мафията и България на свободните хора“.
В исковата си молба лидерът на ИТН пише, че е бил и засегнат от думите "задкулисен певец“ и "задкулисни играчи“. За твърденията, че има връзки с мафията, Трифонов посочи, че са клевети, пише Фокус.
Апелативният съд обясни, че изявлението на Петков за "вододел между завзетата държава от мафията и България на свободните хора“, няма насоченост директно към Трифонов.
Решението на съда не е окончателно и може да бъде обжалвано пред Върховния касационен съд.
Прочетете още
- 15:16 Взрив край Пловдив! Дом е изпепелен, жена е ранена СНИМКИ
- 13:55 Най-големият парти комплекс в Пловдив въвежда нови мерки за безопасност
- 14:00 Урок по уважение в автобуса от Сопот до Карлово - защо все се нуждаем от напомняне?
- 15:00 Жена твърди, че шофьор е блъснал деца във Варна и е избягал! Полицията има друга версия