Мъжът от Пловдив, който подаде фалшив сигнал, че на борда на самолет Boeing 737 на авиокомпания Ryanair, изпълняващ полет FR-9962 от София до лондонското летище „Станстед“ със 174 души на борда, има палестинец, който възнамерява да извърши „лоши неща“, е задържан.
Припомняме, че заради сигнала самолетът беше отклонен от въздушното пространство на Чехия и ескортиран от германски изтребители.
Пловдивската прокуратура започна досъдебно производство по случая. Държавното обвинение разследва престъпление по чл. 326, ал. 1 от Наказателния кодекс за подаване на неверен сигнал, който всява паника, страх или тревога.
Към момента няма официална информация от пловдивската полиция за конкретната самоличност на мъжа, но прокуратурата събира доказателства и изяснява мотивите за подаване на невярната информация. Те работят по установяване на лицето, което вероятно ще търпи наказателна отговорност, пише TrafficNews.
От пловдивски номер е подаден сигналът за "опасен" пътник в ескортирания самолет
Прочетете още
- 20:00 Telegram група с интимни снимки на българки оцелява с години въпреки сигналите до ГДБОП
- 19:36 Трагедия край Казанлък: 18-годишен шофьор загина след тежка катастрофа
- 20:29 Скандал на АМ „Хемус": ТИР остана насред магистралата, защото... му свършило горивото
- 21:00 „Като умра, не искам да имам гроб...": жена от Храбрино разтърси мрежата