Криминалисти от РУ-Пазарджик са арестували мъж от София след акция.
В петък служители на сектор „Криминална полиция“ при РУ-Пазарджик провели полицейска операция за противодействие на производството и разпространението на наркотични вещества. Те атакували имот в пазарджишкото село Сбор, който бил обитаван от 51-годишен жител на София. В къщата органите на реда открили оборудвана оранжерия за отглеждане на канабис. В нея имало 40 растения с височина между 60 и 90 сантиметра. Помещението било оборудвано със система за контрол на влажността, температурата, с вентилация. Общото количество на иззетата зелена листна маса е 16.345 кг.
По време на процесуалните действия разследващите открили още металдетектор, накит и девет монети от различен вид, имащи белезите на културно-исторически ценности.
Цялата намерена дрога, археологически обекти и металдетектор са иззети. Притежателят им е задържан в ареста за срок от 24 часа. Спрямо него се водят досъдебни производства под надзора на прокуратурата.
Прочетете още
- 21:00 Пловдивски шофьор провокира водач на камион на магистрала "Хемус" ВИДЕО
- 17:00 Огнен ад край Добрич: Коритото на река гори, гората е следваща СНИМКИ
- 18:00 Катастрофа и разпиляно жито блокираха пътя Пловдив – Карлово, моторист е ранен
- 19:00 Мъртва змия на Гребната база в Пловдив предизвика бурна дискусия