Задържаха в полицейския арест в Берковица 40-годишен мъж от Пловдив управлявал товарен автомобил след употребата на наркотици.
Пътните полицаи спрели за проверка автомобила вчера към 17:00 часа в района на Берковското село Бързия.
Направената проба за наркотици с техническо средство показала, че водачът управлявал моторното превозно средство след употребата на амфетамин, предаде БНР.
Шофьорът не е приел показанията и е дал за медицинско изследване биологичен материал.
Автомобилът не е иззет, тъй като е семейно имущество. Шофьорът е задържан до 24 часа в ареста на полицейското управление в Берковица.
По случая е образувано досъдебно производство.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума