"Докато сме живи и ги споменаваме, тези хора няма да умрат. Държавата използва такива хора, изстисква ги и ги изхвърля", казва бивш командос на 75 години, дошъл на погребението на Ангел Христов - Геле.
Той е категоричен, че Геле не е починал от инфаркт. Според него не било важно как се е прибрал в страната, а "важното е как го убиха".
"Убиха го по класическия начин. Такъв здрав човек как ще умре от инфаркт", каза бившият командос, който отказа да си каже името, но показа карта, че членува в Съюза на българските командоси, пише 24 часа.
Златко Баретата присъства на погребението на Ангел Христов
За смъртта на Ангел Христов, известен като единия от Братя Галеви, стана ясно на 3 юни. Христов и съдружникът му Пламен Галев се издирваха с червена бюлетина от Интерпол в продължение на 11 години. Смяташе се, че двамата са извън страната.
Геле е починал в имението си в село Ресилово в събота. Погребението му трябваше да бъде на 4 юни /неделя/, но тялото му бе иззето заради разследване на МВР и прокуратурата.
След аутопсия тялото бе върнато на близките, за да могат да го погребат. Поклонението се състоя в храм "Св. Георги" в Дупница в четвъртък.
За пенсиите и една кайсия: Разказаха "позорна" за обществото ни случка
Прочетете още
- 20:00 Пет крачки човечност и цял офис безразличие: История от Русе разтърси мрежата
- 21:00 Не му пука за живота му - детето в прегръдката му обаче няма избор
- 18:00 "Знае, че няма да има последствия": БМВ „летя" на зигзаг по булевард в София ВИДЕО
- 22:00 Метеор и вулкан в една нощ: небето над Филипините се разцепи ВИДЕО