Двама чужденци – на 25 и 34 години, са били задържани снощи в ареста на РУ-Белоградчик за кражба, извършена от къща за гости в градчето.
Вчера по обед те напуснали къщата без да заплатят нощувката, а впоследствие собствениците установили липсата на картина и гоблен от стаята, в която били настанени. В хода на предприетите незабавни оперативно-издирвателни действия служителите на реда локализирали на територията на област Монтана колата, с която се придвижвали двамата туристи и ги задържали.
Инкриминираните вещи били иззети по надлежния ред и върнати на собствениците. По случая в районното управление е образувана предварителна проверка за престъпление по чл.194, ал.1 от Наказателния кодекс.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил