В България издирват турски мафиоти, участвали в престрелка с гръцки агенти на националната сигурност в Солун преди дни, съобщават гръцките медии.
49-годишен турчин е намерен с дрон и арестуван в гръцко село в Родопите където се укривал в колиба. Съучастниците му обаче успели да избягат в България.
На 28 май се стигна до престрелка между турски граждани и служители на националната служба за сигурност на Гърция, които са ги наблюдавали.
Това се случи на бензиностанция в района на Солун. Няколко гръцки агенти бяха ранени, но не се съобщават подробности за състоянието им, пише bTV.
След престрелката полицейски сили нахлуха в квартирата на собственика на автомобила, но не откриха никой.
Полицията работи по версията, че нападението е извършено от членове на турска мафия, която стои зад десет убийства от последните две години в Гърция.
Неуспешната операция за тайно има наблюдение предизвика търкания между националната служба за сигурност и полицията в Гърция.
Прочетете още
- 20:00 Telegram група с интимни снимки на българки оцелява с години въпреки сигналите до ГДБОП
- 19:36 Трагедия край Казанлък: 18-годишен шофьор загина след тежка катастрофа
- 07:31 Защо пешеходците останаха без тротоар след ремонт в Стара Загора?
- 21:00 „Като умра, не искам да имам гроб...": жена от Храбрино разтърси мрежата