Мъж открадна 60 фиданки от „Цариградско шосе” в София и ги засади на вилата си. За скандалния случай разказа кметът на район „Средец” Трайчо Трайков във Facebook. Деянието е заснето от камери в района. На кадрите се вижда, че късно през нощта мъжът спира с колата си и започва да къса лавровишните.
От полицията съобщиха, че извършителят е задържан.
„Мъжът се озова в полицията и прокуратурата да пише обяснения. Надявам се да си понесе санкцията. За да се разкрие извършителят - в рамките на два часа! - работа свършиха както видеозаписът от човека, който ни сигнализира, така и общинските камери на дирекция „Сигурност”. Бърза беше и работата на Първо РПУ. Дано тази добра практика продължи и в другите случаи, когато се уврежда имущество на общината и гражданите. А ние, в район Средец, от своя страна, ще продължим активната си работа за озеленяване на градската среда”, написа Трайков във Facebook.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 07:31 Боклуци покриха беседка в парк в Стара Загора СНИМКИ
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка