Петима млади мъже са обвинени за участие в схема за източване на потребителски кредити чрез фалшиви документи и онлайн банкиране. Един от тях е с допълнително обвинение за използване на неистинска лична карта. Това съобщи заместник-градският прокурор на София Десислава Петрова. А по думите на шефа на „Икономическа полиция“ към СДВР Илчо Благоев става дума за „нова и интересна схема“.
Заподозрените са на възраст между 19 и 25 години и нямат криминално минало. До момента са установени поне четири случая, като всеки кредит е за около 30 000 евро. Разследващите работят по още случаи и очакват броят им да нарасне.
Задържаха жена в Берковица за източване на 70 600 евро от чужда карта
Един от заемите не е бил изцяло усвоен, след като разследването е осуетило действията на групата. Назначени са експертизи, а петимата остават в ареста.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие