Полицаи от Враца са преследвали бракониери, които изоставили кола, натоварена с незаконна дървесина. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.
Инцидентът се е разиграл вчера около 16:15 ч. в района на село Главаци. Патрулиращи полицаи забелязали два автомобила, които рязко сменили посоката си на движение при появата на униформените и поели по земен път към ливади.
След кратко преследване служителите на реда открили единия от автомобилите — „Форд Фокус“, изоставен в ливада на около 600 метра от пътя. При проверка станало ясно, че колата е с регистрационни табели, предназначени за „Пежо 306“.
В купето полицаите намерили около един кубик незаконно добити дърва от видовете цер и благун, без необходимите марки и документи. Дървесината и автомобилът са иззети.
Уведомени са горските служители, а по случая е образувано досъдебно производство. Извършителите се издирват.
Прочетете още
- 08:00 Коледният дух удари дъното: Блок навлече лампички като пране на простора
- 21:41 С химна на България приключи протестът срещу правителството в София
- 21:00 В Китай асфалтираха магистрала за 6 часа. В България за толкова време още „оглеждаме терена" ВИДЕО
- 20:14 Идва суперлуна - с вой на вълци и светлина, по-ярка от всякога