Прокурор от Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 49-годишен мъж за опит за кражба на кола.
Опитът е извършен на 13 февруари около 21:00. Тогава обвиняемият чрез използване на неустановено техническо средство е направил опит да отнеме лек автомобил, марка „Мицубиши“. Деянието останало недовършено, поради независещи от дееца причини.
Той е задържан в 21:35 от служители на СДВР при управлението на инкриминирания лек автомобил в землището на с. Боснек, общ. Перник. Обвиняемият си е служил с регистрационни табели, издадени за друг лек автомобил.
По случая се води досъдебно производство за престъпления. Предвижда се наказание „лишаване от свобода“.
Мъжът е осъждан. Предвид възможността да извърши друго престъпление или да се укрие, той е задържан за срок до 72 часа.
Предстои прокурор да внесе искане в съда за определяне на мярка „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
Прочетете още
- 09:01 Лекар от Пловдив: Димът от пожар може да е по-опасен от изгарянето
- 11:00 Ще чакам 7 ч на границата, но няма да почивам на Черноморието! Българи разгромиха родните курорти
- 12:00 Метален "капан" дебне водачи на АМ Тракия СНИМКИ
- 13:00 Дете на шофьорското място? Кадри от Околовръстното на Пловдив разбуниха Мрежата ВИДЕО