Дързък въоръжен грабеж разтърси столицата тази вечер. Двама маскирани мъже с огнестрелно оръжие са нахлули в магазин от веригата „Аванти“ на столичната улица „Ген. Стефан Тошев“, научи GlasNews.bg от свои източници.
По първоначална информация нападателите са заплашили продавачката с пистолет и са задигнали целия оборот, след което са избягали с тъмен автомобил в неизвестна посока. Все още няма официални данни дали служителката е пострадала физически, но се предполага, че е била в силен шок.
На мястото на престъплението незабавно са пристигнали 5–6 полицейски автомобила, а районът е бил блокиран за минути. Открит е автомобилът на бандитите, започна масова евакуация. Източници на GlasNews.bg от СДВР потвърдиха, че използваният от извършителите автомобил е открит.
Малко по-късно полицията спешно отцепи цял жилищен блок на улица „Дебър“, в близост до улица „Дойран“. На място са изпратени и екипи на пожарната, които заедно с полицията евакуират живущите на голямо разстояние от сградата, заради опасения за сигурността.
Към този момент все още няма яснота къде се намират въоръжените грабители, нито дали се укриват в района. Акцията на полицията продължава, а кварталът е под засилено наблюдение.
Очаква се официална информация от МВР.
Прочетете още
- 17:15 "Още не е изстинал асфалтът и вече има коли върху него": Столичани "сефтосаха" новичък тротоар СНИМКИ
- 17:40 Нов инцидент на АМ „Тракия": Микробус скъса мантинелата и се обърна в канавка СНИМКИ
- 15:35 Спецакция в Пловдивско! Разбиха наркооранжерия, спипаха баща и син СНИМКИ
- 14:01 СДВР започна проверка по сигналите на бащата на Сияна за заплахи и следене
МИРО 08:24, 30.12.2025
ПЪЛНА, АМА ПЪЛНА СРАМОТА ЗА РАДЕВ !!!