Собственичка на верига русенски аптеки и съпруга на шефа на групата на ГЕРБ в общинския съвет в града беше убита и разчленена от двама престъпници. Те й отнели 30 000 лева, след което се отървали от тленните останки, като ги метнали в в дерето на река Русенски Лом.
Жестокото престъпление станало миналата седмица. Жената изчезнала в петък и роднини я обявили за издирване. Първоначално полицията разследвала отвличане, информира "24 часа". Криминалистите от ОД на МВР - Русе, и колегите им от Главна дирекция "Национална полиция" разбрали, че става дума за убийство.
В понеделник вечерта те задържали двамата мъже, които направили самопризнания. Те са стари познайници на полицията. Част от парите са открити.
Двамата са задържани за 24 часа, очаква се прокуратурата да им повдигне обвинения.
Прочетете още
- 02:05 Успех за България! Дара спечели "Евровизия"! СНИМКИ и ВИДЕО
- 12:00 Русия и Украйна се скараха за DARA: едните „направили" песента, другите - шоуто… Смешни сте!
- 08:00 Искаш да играеш пред блока? Първо си окоси! ВИДЕО
- 23:00 Дневен хороскоп за 18 май: Овен - забавете темпото, Телец - научете се да казвате „не"