Чешкият тенисист Томаш Бердих спря Григор Димитров в четвъртфинала на турнира в Стокхолм. 5-ят в световната ранглиста победи българина със 7:5, 6:4, след като осъществи по един пробив в края на двете части. Гришо имаше само две възможности да пробие сервиса на съперника си, но не успя да се възползва. Първото пропукване дойде при 5:5 в първата част, след което чехът затвори сета. Той изигра слаб сервис гейм при 4:4 във втория сет и буквално го подари на Бердих. След това стигна до брейкпойнт с отличен ретур от бекхенд, но реши да повтори упражнението и извади топката в аут, след което Бердих бе безапелационен. Мачът, изгледан на живо от легендата Бьорн Борг, бе повторение на миналогодишния финал, отново спечелен от чеха. В Стокхолм Гришо взе първата си АТП титла през 2013 г. Това бе трета победа на Бердих от 6 мача срещу Гришо. А двубоят бе първият, който завършва само в два сета. тагове Григор