Григор Димитров загуби първия сет със 5:7 от Томаш Бердих на турнира в Стокхолм.  Българинът започна убедително мача и взе първото си подаване на 0. Пред Гришо се откри добра възможност в осмия гейм, когато поведе с 30:0 при сервиса на Бердих. Чехът успя да изравни резултата при 30:30. Последва дълго разиграване, но Димитров сбърка от бекхенд и изпрати топката в мрежата, като по този начин даде и гейма – 4:4. Последва тежки минути за Димитров. Деветият гейм започна лошо за него и той изоставаше в резултата с 0:30. При 30:40 българинът успя да отрази възможността за пробив, а след това с ас да поведе с 5:4. В единайстия гейм Гришо отново се забърка в проблеми и Бердих получи два брекпойнта при 15:40. Димитров отрази първия, но при втория нямаше никакви шансове и чехът направи решаващ пробив, с който поведе с 6:5. Григор успя да отрази първата възможност за спечелването на сета от страна на Бердих, но след това чехът бе безкомпромисен и спечели първия сет със 7:5.