Контрола: Витоша Б. - Марица 4:1, 23.06.2019. снимка: Витоша
“Марица” загуби с 4:1 от елитния “Витоша” в контролна среща, играна в неделя на стадион “Витоша” в Бистрица. Двата клуба поддържат добри отношения през последните години и контролата е поредна между двата състава. Двубоят, който бе неофициален дебют за треньора на “Витоша” Енгибар Енгибаров, се игра във формат 3 по 30 минути при доста топло време. Треньорът на “Марица” Борислав Караматев отново използва всички налични футболисти, в това число и юноши.
Първата третина завърши при резултат 1:1. Първо домакините откриха в 5-та минута, след удар с глава, а в 20-та минута Запрян Запрянов вкара фамозен гол директно от корнер. През втората и третата третини логично домакините показаха, че са по-добре подготвени физически и бяха по-активни, като стигнаха до още три гола. Попаденията за “Витоша” реализираха Григор Долапчиев, Кристиян Кочилов, юношата Антонио Михов и каращият проби пловдивчанин Петър Главчев.
“Марица” стартира лятната си подготовка на 1 юли, като до тогава играчите се готвят самостоятелно по индивидуална програма, назначена от наставника Караматев. Тимът ще се подготвя при домашни условия, а първата контрола ще бъде срещу втородивизионния “Лудогорец”-2 на 6-ти юли. Мачът ще се играе на стадион “Марица” в Пловдив.