„Бензиностанциите използват момента да натрупат малко повече печалба”. Така вицепремиерът и финансов министър Асен Василев коментира цените на горивата.
Той припомни, че има орган, който да ги контролира – Комисията за защита на конкуренцията.
Запитан дали тя прави това, Василев каза: „Очевидно не”.
„Провели сме няколко разговора с „Лукойл”, така че цената на едро да включва отстъпката, която е от разликата на руския петрол спрямо сорт Брент. И цената от последните месеци е равна”, коментира Василев. Именно тук била ролята на КЗК. „Радвам се, че парламентът започна процедура по смяна на Закона за защита на конкуренцията и по смяна на състава на комисията, за да влезе такава, която да си върши работата”, каза пред Нова вицепремиерът.
Той обясни и как ще бъде давана отстъпката от 25 стотинки. Тя ще е за частни автомобили, регистрирани в България, или са на лизинг. Шофьорът трябва да покаже талона на автомобила на касата.
Асен Василев: "България може без руски петрол"
Асен Василев: Страната ни ще бъде във военна икономика за следващите 4-5 години
Прочетете още
- 20:00 Баловете идват, с тях и опасното поведение на пътя: МВР излезе с препоръки за всички празнуващи
- 17:00 Грозно отмъщение срещу собственик на лек автомобил СНИМКИ
- 22:00 "Изчезнала" тийнейджърка се оказа в страшен затвор, бременна е ВИДЕО+СНИМКИ
- 18:00 Поредна атака срещу къщичка за книги във Варна СНИМКИ