Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с категорична позиция след скандала, при който служители на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация” поискаха подкуп от водачи, ангажирани с концерта на Роби Уилямск в София.
И бодита да им сложат, може и комбинезон - все тая, моето предложение е категорично да се закрие незабавно тази агенция - това заяви в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, попитан дали трябва да се сложат боди камери на служителите от Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация”.
"Една част от дейността ще си отиде в КАТ, другата - ТОЛ системата може да я прави безпроблемно. Претоварването на колите - ТОЛ системата, превишена скорост - ТОЛ системата, тирове, всичко ... ТОЛ системата. И накрая на ТОЛ системата трябва да има един катаджия, който да ги отведе да си платят глобите. Елементарно е", посочи Борисов.
В отговор на въпрос за направени предложения на „Продължаваме промяната-Демократична България“ във връзка с бюджета, той каза, че не знае какви предложения са направили. „Бяха ясни преди години, дългът стана 18 млрд. лв., взимаха по 500 млн. лв. на седмица“, коментира Борисов, цитиран от Дарик.
Попитан има ли риск от вдигане на данъци и минаване на дефицит от 3%, той заяви, че има още време до вкарването на първия бюджет в евро в парламента и изрази надежда приходните агенции да се справят.
Според Бойко Борисов има две теми, по които правителството трябва да се справи – водата и цените. "Всичко останало са празнодумства", коментира той.