Депутатите продължават с работата по актуализацията на бюджета, за да може от 1 юли повечето антикризисни мерки да влязат в сила.
Разходите в бюджета най-вече скараха депутатите в пленарната зала. Според опозицията 150-те милиона лева, насочени към получаването на 25 ст. отстъпка за литър гориво, е лоша мярка.
Опозицията твърди, че от нея ще се възползват предимно богатите хора, които много често карат колите си и ги зареждат, а така ще вземат по-голяма част от мярката.
Управляващите защитиха мярката и казаха, че дори и да не е прецизна, тя е антикризисна.
Сред другите спорни теми в пленарната зала бяха разходите за МВР и за столичния градски транспорт.
Амбицията не депутатите е да успеят да прекроят бюджета до края на деня.
Радев връчва в петък първия мандат за съставяне на правителство
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава