Новата система за гласуване на депутатите в парламента ще бъде готова след няколко месеца.
Забавянето се дължало на това, че обществената поръчка за нея се бавела заради съдебно обжалване, обясни председателката на парламента Цвета Караянчева.
Въпросът бе повдигнат и от социалиста Георги Михайлов, който се оплака от постоянни засечки на системата и проблеми с гласуването и призова да бъдат взети мерки.
Караянчева призна, че старата система е пренесена в новата пленарна зала и са направени тестове. И напомни, че проблем със системата за гласуване имало и преди.
Тя обясни, че има разкрита обществена поръчка за нова техника, но върви процедура по обжалване. Караянчева призова колегите си за търпение.
От думите й стана ясно, че с новата система се предвижда и на всяка банка да има и микрофон.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол