„ПП-ДБ изобщо не се проявили желание за разговори с БСП. Те се договориха с ГЕРБ. Това е безпринципна коалиция. Това е най-голямото политическо предателство през последните години в България“, коментира председателят на БСП Корнелия Нинова.
Тази коалиция е сглобена от омерта и желание за власт. Това е коалиция, която да освободи Бойко Борисов от търсене на отговорност и няколко души от ПП. Първите им заявки са, че няма да се дадат имунитети на депутати, ще сменят регулаторните органи“, допълни тя.
„Нямаше какво да питаме членовете на партията за мандата на ГЕРБ. В преговорите не се разбра какво правителство се предлага. Разговорите не бяха сериозни, а целяха да се притиснат „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“, обясни Нинова пред БТВ.
Според нея 49-ото Народно събрание е трябвало да излъчи надпартиен кабинет и подчерта, че БСП ще е опозиция на правителство на ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС.
„През всичките години не му клекнахме. Къде са АТАКА, АБВ, НФСБ, „Патриоти“, РЗС? Който се е прегърнал с Бойко Борисов, е приключил“, категорична е Нинова.
Съдебната реформа
„Много преди Иван Гешев да излезе с тази пресконференция, ние предложихме друга конструкция на правителство – изваждане на пет задачи, срок на изпълнение, надпартиен премиер и експерти“, уточни Нинова.
„Винаги сме били за оставката на Гешев, но това, което се предлага не е решение на съдебна реформа. Това ще налее хаос и несигурност в съдебната система. ПП-ДБ предлага главният прокурор да бъде разследва от следовател. ГЕРБ и Крум Зарков предлагат от съдия“, посочи председателят на БСП.
„Това е реформа – „сменяме Гешев, слагаме Пешев“. Няма задълбочена и истинска промяна, която да доведе до справедливост и истинско правосъдие“, каза още тя.
Прочетете още
- 10:00 В болница "Селена" посрещнаха бебе №1000 за годината и още 188 новородени през май
- 08:00 Издирват мъж след кражба на портмоне от пациент в столична болница СНИМКА
- 09:00 Смъртоносна лудост край Мездра: Шофьор тръгна в насрещното, сякаш е сам на света ВИДЕО
- 23:00 Дневен хороскоп за 11 юни: Стрелци, не изоставяйте близките в името на парите