Правителството отменя взетото на 9 септември т.г. Решение за приемане на Закон за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата, съобщиха от Министерския съвет.
От кабинета припомнят, че с проекта на закон се предлагаше преминаване към едноетапно производство по търсене на административнонаказателна отговорност за редица нарушения на действащия Закон за движението по пътищата.
Одобриха проектозакон: Нови правила при санкциите за шофьорите!
Причината за оттеглянето била "необходимост от допълнително съгласуване със заинтересованите страни".
Проектът на закон нямало да бъде представян на вниманието на Народното събрание преди достигане на консенсус по основните положения в него.
А проектът предвиждаше, катаджията на пътя да определя и налага с фиш глобата на шофьора нарушител, да му взема книжката и да му реже точките.
Който е съгласен - да плаща веднага или в 14-дневен срок 70 на сто от глобата, който не е - да обжалва в съда.
Глобите на пътя – фиксирани, а не плаващи. Корумпираме ли катаджиите?
Промяната беше предложена още на 22 май от МВР и Държавната агенция "Безопасност на движението по пътищата" и още тогава предизвика остри спорове и обвинения, че създава среда за корупция.
Ясно е как ще борят корупцията при катаджиите – с камера на ревера!?
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!