КЗП се произнесе, че намерението за повишаване на цената на услугите на мобилните оператори представлява нелоялна търговска практика. И днес издаваме заповед, с която я забраняваме.
Това обяви вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията Корнелия Нинова.
"Практиката е нелоялна, защото мобилните оператори възнамеряват да вдигнат два пъти цената. Те искат да го направят за 2020 и за 2021 накуп през януари или февруари, когато излезе индекса на НСИ и да се отрази във фактурите за февруари", подчерта още Нинова.
"От днес ще има акт на органа, с който тази нелоялна търговска практика се забранява. Предупреждаваме операторите, че ако го направят, ще наложим всички механизми и законови похвати, с които да не допуснем поскъпването", категорична бе министърът на икономиката.
По думите й възможните санкции, които може да наложи държавата, са глоба в размер от 1000 до 30 хил. лева. "Но ако трябва, ще се обърнем и към съда", предупреди още Корнелия Нинова.
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие
