Първи коментар на служебния премиер Гълъб Донев след предсрочния вот в неделя.
„Коалиционната формула за създаване на редовно правителство е неизбежна. Ниската избирателна активност и високият вот в полза на „не подкрепям никого” са повод не само за анализ, но и за преосмисляне на политическото поведение”, подчерта той.
Служебният министър-председател поздрави всички, ангажирани с организирането на вота.
„Изборите преминаха спокойно и прозрачно. Съществени нарушения не бяха констатирани. Гражданите изразиха свободно своя вот и предпочитания”, отчете той.
Донев отличи сериозната, по думите му, работа на министър Крум Зарков и на вицепремиера Атанас Пеканов, за които подготовката на законопроектите по Плана за възстановяване, е не само професионална отговорност, но и лична кауза.
Премиерът се обърна с апел към служебните министри: „Не губете мотивация и енергия за работа в седмиците, които ни остават. Най-доброто средство за справянето с неоснователните обвинения и лъжите са реалните резултати от добре свършената работа”.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход
