Държавен фонд "Земеделие" изплати 72,4 милиона лева на над 11 500 земеделски стопани за намален акциз на газьола. Новината бе съобщена от премиера Бойко Борисов в неговия Facebook профил.
"Продължаваме да подпомагаме българските производители", написа той и продължи:
"Общият бюджет на програмата е 84 милиона лева, а вторият транш от сумата стопаните ще получат в началото на следващата година. Помощта се предоставя под формата на намаление на акцизната ставка на газьола, който се използва в селскостопанско производство в секторите "Растениевъдство" и "Животновъдство". Ценим високо усилията на трудещите се в тази сфера и ще продължим да им помагаме", допълва още министър-председателят.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО