Директорът на Областно пътно управление - Благоевград Иван Кунев е депозирал оставката си, потвърдиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Заявлението е подадено след извършена проверка за възникнал скандал между него и служител на пътното управление, прераснал във физическа саморазправа.
Преди дни директорът на Областното пътно управление в Благоевград е изпратил докладна до ръководството на Агенция "Пътна инфраструктура" за скандално поведение на свой служител, който е началник на един от отделите в управлението. Освен виковете и словесните закани, служителят стигнал и до физическа агресия, като хвърлял бутилки и столове към началника си.
По случая от АПИ незабавно са образували дисциплинарно производство, но в рамките на проверката не било установено по категоричен начин, че описаното от Кунев отговаря на твърденията му, заради които той е предложил служителят да бъде уволнен дисциплинарно, пише БНР.
Това е и най-вероятната причина директорът на Областно пътно управление - Благоевград да депозира оставката си, която е приета от ръководството на АПИ като едномесечно предизвестие, съобщиха от Агенцията в отговор на запитване на БНР.
Иван Кунев е директор на пътното управление от 2009 г.
Прочетете още
- 19:22 След нападението над журналист на GlasNews: Полицията задържа двама извършители СНИМКИ
- 22:51 Мигранти, анклави и власт: какво стои зад нахлуването на 60 000 души в Сеута
- 08:00 Капан за пешеходци: Незаградена яма стои цял месец в Кюстендил
- 09:00 Кадри от изоставения ММЦ в Приморско предизвикаха вълна от гняв и носталгия ВИДЕО