Шест политически формации ще влязат в следващото Народно събрание. Това показва проучване на агенция "Медиана" за предизборните нагласи, проведено между 19 и 24 февруари сред 973 души, което е представително за пълнолетното население на страната.
Ако изборите са днес, най-много избиратели биха гласували за ГЕРБ, която води с около 2% пред коалицията „Продължаваме Промяната – Демократична България“, показват данните от проучването.
Трета сила е "Възраждане", на четвърто място е ДПС, следвано от БСП и "Български възход".
Под четирипроцентовата бариера, но с над 3% подкрепа са новото обединение "Левицата" и "Има такъв народ", показва проучването.
В рейтинга на политиците не се наблюдават значителни размествания. Румен Радев продължава да бъде политикът с най-висок авторитет, следван от Бойко Борисов.
Проучването е реализирано със собствени средства на агенция "Медиана".
Прочетете още
- 16:23 Разкриха как полицаи са помогнали за спасяването на бебе в критично състояние в Пловдив СНИМКИ+ВИДЕО
- 18:30 Трима по петите на жена в „Слатина": Тя ги усети и успя да затвори входа СНИМКИ
- 16:03 "Фокусник" с банкноти обикаля в София - подменя 50 евро с 10 пред касиерите СНИМКА
- 19:00 Къде бяха снощи децата ви?: Жена твърди, че „локали" на 13-16 години търсели бой из София