ДДС за хляба и брашното става 20% от 1 юли, решиха депутатите на извънредно заседание на парламента във вторник. Народните представители не приеха одобреното от Бюджетната комисия решение нулевата ставка да остане, а надценката за продажба на хляб в магазините да бъде до 15%. В крайна сметка за търговците няма да има ограничение.
Припомняме, че по-рано ресорната комисия в парламента реши да удължи срока, в който ставката трябваше да остане 0%.
Според председателя на Комисията Йордан Цонев предложението не трябвало да се свързва с политическата обстановка в страната. От ПП-ДБ поискаха Финансовото министерство да покаже разчети имало ли е ползи за потребителите от нулевата ставка, или те са били само за търговците.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 07:31 Боклуци покриха беседка в парк в Стара Загора СНИМКИ
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка