Хърватия завърши наравно 2:2 срещу Албания в среща от Група В на Евро 2024, която бе изключително интригуваща. След този двубой “ветрените” са четвърти актив от точка, а толкова има и Албания, която заема третото място в класирането.

Първото попадение в мача бе дело на Казим Лачи, който успя да се разпише в 11-ата минута. Той успя да засече много хубаво центриране в наказателното поле с глава и реализира. Така албанците излязоха напред.

В 74-ата минута Андрей Крамарич възстанови равенството. Той бе точен с удар около точката на дузпата и възстанови статуквото.

Точно две минути след това Хърватия обърна. След удар на Будимир се стигна до рикошет в Джазула, който си вкара автогол от близка дистанция.

По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши с успех за Хърватия, но Джазула изравни в 95-ата минута след удар около точката на дузпата.

Така албанците показаха на хърватите, че не се предават до последния съдийски сигнал и заслужено стигнаха до точката.