Карлос Алкарас стана деветият тенисист в историята, който успя да защити титлата си на "Уимбълдън", след като разби Новак Джокович с 6:2, 6:2, 7:6) в големия финал.

"Просто се боря и вярвам в себе си, не знам какво друго да кажа, страхотно е да бъда в компанията на играчи, които са спечелили тези турнири в една и съща година, защото не се смятам за голям шампион.

Въпреки това се опитвам да продължа да следвам моя път и да градя кариерата си възможно най-добре", коментира шампионът на корта.

Тази вечер той ще гледа спокойно финала на Евро 2024 първенство по футбол, в който неговата Испания ще играе за златото срещу Англия на "Олимпиащадион" в Берлин.

"Аз си свърших работата, сега нека и футболистите да го сторят. Със сигурност ще бъде труден мач и се надявам по-добрият отбор да спечели титлата", завърши Карлос.