При резултат 0:0 в редовното време Португалия и Словения играха продължения на осминафиналния двубой от Евро 2024. След като и продълженията завършиха без отбелязан гол, за първи път на това Европейско първенстно мач се реши от изпълнение на дузпи.

"Мореплавателите" имаха превъзходство през цялото редовно време, но създадоха твърде малко чисти положения, а срещата ще се запомни с пропуските и неточните изстрели на Кристиано Роналдо, който отправи двуцифрен брой удари, но така и не успяваше да порази вратата на Ян Облак. Роналдо дори пропусна дузпа в 105-ата минута на продълженията.

Но при изпълнението на дузпите Роналдо би първата и този път беше точен. Словения изпусна първите три дузпи и това предопредели всичко. Крайният резултат: 3:0 за Португалия.

Победителят от срещата ще се изправи на четвъртфиналите срещу силния тим на Франция, който по-рано преодоля Белгия с 1:0.