Григор Димитров се класира за първи път в своята кариера за четвъртфинал на тенис турнира в Индиън Уелс след трудна, но много престижна победа над втория в световната ранглиста и победител от Откритото първенство на САЩ Даниил Медведев.

Роденият в Хасково тенисист постигна феноменален обрат срещу топ поставения руснак и го победи с 4:6, 6:4, 6:3.

Медведев натрупа преднина още в началото на първия сет с пробив, а и във втория затвърди доминацията си по същия начин.

При 4:1 в полза на руснака, Димитров като че ли се събуди и прероди. Той успя да осъществи обрат, да навакса двата пробива за 4:4 и след това да не даде нито един гейм на своя съперник.

През третия сет играта на българина беше на изключително високо ниво. Той не даваше никакви признаци на умора и със сигурност не отстъпваше на конкурента си.

При 5:1 в полза на Димитров, двамата с Медведев си размениха по един пробив, а след това първата ракета на България направи логичното и с внимателна игра осъществи обрата, който го прати сред осемте най-добри на един от най-важните турнири през сезона.

Така Гришо остигна втора победа над този съперник в 5 мача. Предишният му успех беше от 2017 г.

Следващият съперник на Димитров на турнира в Индиън Уелс ще бъде 12-ият в света поляк Хуберт Хуркач, който се справи с Аслан Карацев в два сета.

Българинът и опонентът му не са се изправяли един срещу друг до момента.