Българската художествена гимнастика има нов повод за гордост. Алекса Рашева направи истински фурор на VI International Tournament GRAND PREMIUM 2026 в Испания, като спечели и петте възможни златни медала, превръщайки се в безспорната звезда на надпреварата.
След като още вчера триумфира в многобоя, днес възпитаничката на олимпийската вицешампионка Боряна Калейн не остави никакъв шанс на конкуренцията и триумфира във всичките четири финала на отделните уреди.
Златна Алекса Рашева блесна в Испания СНИМКИ
На обръч Рашева завоюва златото с 24.967 точки, оставяйки зад себе си италианката Карлота Фулигнати (24.467) и латвийката Марта Лочмеле (24.100).
На топка българската гимнастичка отново беше безапелационна, печелейки с 26.200 точки. След нея се наредиха чехкинята Каролина Хавликова (25.267) и Марта Лочмеле (24.067).
На бухалки Алекса демонстрира впечатляваща класа и заслужено се окичи със златото с 25.800 точки. Сребърният медал остана за унгарката Франциска Мира Хес (24.633), а бронзът – за Карлота Фулигнати (23.900).
И на лента българката беше №1. Тя триумфира с 24.933 точки, пред Марта Лочмеле (24.100) и Карлота Фулигнати (23.867).
Така Алекса Рашева приключва турнира с впечатляващ актив – пет участия и пет златни медала, като затвърди репутацията си на една от най-обещаващите млади гимнастички на България.
От Българската федерация по художествена гимнастика поздравиха шампионката и нейния треньор Боряна Калейн, определяйки представянето им като „един безупречен турнир“, в който българският трибагреник заслужено се издигна най-високо над почетната стълбичка.