Франция се класира за полуфиналите на Евро 2024. "Петлите" отстраниха Португалия след изпълнение на дузпи. Срещата завърши 0:0 в редовното време и след двете продължения.Първото полувреме не бе толкова наситено с положения пред двете врати и логично завърши без гол.

Малко след почивката Мбапе стреля опасно към вратата на португалците, но вратарят Коща спаси.

Португалия отвърна с много опасна атака и удар на Бруно Фернандеш след малко повече от час игра. Две минути по-късно португалците направиха нов сериозен пропуск след удар на Витиня.

Испания пречупи Германия във финал преди финала

Пропуските продължиха в 65-ата минута, в която португалецът Рубен Диаш парира удара на Рандал Коло Муани. Франция направи още един сериозен пропуск в 69-ата минута, в която Камавинга не успя да уцели вратата от няколко метра.

Така редовното време в мача завърши без гол и се стигна до продължения.