Боряна Калейн спечели златен медал за съчетанието си с бухалки по време на едно от първите състезания за новия сезон - Гран при на Москва.
Българската гимнастичка успя да изиграе без грешка своята композиция и да заслужи оценка от съдиите от 27,650.
Зад себе си Калейн остави двете фаворитки - сестрите Арина Аверина (27,200) и Дина Аверина (26,800).
Днес българката участва във финала на всички уреди, след като вчера стана четвърта в многобоя.
Освен златото на бухалки, Калейн ще се прибере със сребърно отличие за съчетанието си с лента (23,400), както и с два бронзови медала - на топка (27,100) и обръч (26,000).
Арина Аверина триумфира с обръч, докато Дина стана първа с топка и лента.
По този начин Калейн повтори постижението си от 2018 г. на същия турнир. Тогава отново се прибра у нас с пълен комплект медали.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща