Йосиф Миладинов спечели сребърен медал за България на Европейското първенство по плуване в Будапеща. 18-годишният талант завърши втори на 100 метра бътерфлай с време от 50.93 секунди и така подобри националния рекорд с 15 стотни, който и досега бе негов.
Европейската титла завоюва фаворитът в надпреварата Крищоф Милак от Унгария, който постигна рекорд на шампионатите с 50,12 секунди.
Трети стана британецът Джеймс Гай с време от 50.99, който спечели серията с Миладинов в полуфиналите.
Медалът на Миладинов е исторически, тъй като е първи за България при мъжете на европейски първенства в 50 метра басейн, пише Днес. Миладинов има сребро в тази дисциплина и от Европейското за юноши в Казан през 2019-а.
Прочетете още
- 20:11 Метрото преля: Хиляди се втурнаха към протеста, София е блокирана под земята ВИДЕО
- 15:00 Майка: Щеше да се случи най-лошото, някой пазеше детето ми!
- 14:00 Инфлуенсърка и семейството ѝ на косъм от пътен инцидент на магистрала ВИДЕО
- 18:00 Коне в парк "Туристическата градина" в Самоков - чакат да стане готова ледената пързалка?