Фенове на Лацио и Рома са се сбили преди дербито на Рим от Серия А, което ще се играе по-късно днес, съобщи АНСА.
Около 200 фенове на Лацио с маски на лицата са атакували група от около 100 запалянковци на Рома близо до Стадио Олимпико, където ще се проведе мачът днес от 19 часа.
Полицията използва сълзотворен газ, за да раздели ултрасите преди Дерби дела Капитале, което често става сцена на насилие.
Според информациите проблемите са започнали, когато привържениците на Лацио са се приближили до бар, където феновете на Рома традиционно се събират за мача.
Един привърженик на Рома е арестуван, а полицията преглежда записите от камерите в района на инцидента, за да идентифицира и други участници в мелето.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно