Трагедия споходи младежкия отбор по хокей на руския Кузбас. 17-годишен състезател на тима почина след ухапване от кърлеж.
"Хокейният клуб Кузбас и феновете изразяват своите дълбоки съболезнования на семейството и приятелите на Евгений, ние скърбим с вас!", казва пресслужбата на Кузбас.
Уви, след няколко седмици борба за живота си, талантлив хокеист почина в резултат на усложнения, причинени от енцефалит, пренасян от кърлежи", съобщи Руската федерация по хокей.
През март 2020 г. спортистът игра за първи път за мъжкия отбор на Кузбас на Фестивала на руския хокей в Кемерово.
17-годишният талант е син на бившия национал на Русия и Беларус - Евгений Хвалко. През април 2023 г. Хвалко-младши стана шампион на Русия при юношите.
Прочетете още
- 16:00 Неволята на АМ „Тракия": 10-годишен хвана ключа, а помощта сама го намери
- 20:00 Дете е в болница след инцидент на празника на Варна: Търсят се очевидци
- 19:00 Шофьор "нашамари" и потроши кола пред очите на дете СНИМКИ
- 19:45 Мистериозен „Мерцедес" без гуми и със строшено стъкло изникна край АМ „Тракия"