Никола Цолов се възползва максимално от първата си позиция и спечели спринта за Гран при на Маями във Формула 2.
Българският пилот, който по-рано през сезона победи в основното състезание в Австралия, изнесе урок как трябва да се бориш до последния метър. Въпреки че бе с по-слаб автомобил, вицешампионът във Формула 3 атакува в предпоследния завой бившия си съотборник Лоренс ван Хупен (Нид) и финишира първи.
Цолов бе 10-и в квалификацията и по правилото на обърнатата стартова решетка потегли първи. Той водеше до средата на състезанието, когато с нидерландеца започнаха да си разменят лидерството. Това позволи на ирландеца Алекс Дън да ги доближи опасно. Но в края майсторският ход на Никола му осигури успеха.
Специален гост на отбора на Никола ("Кампос рейсинг") в Маями бе футболната ни легенда Христо Стоичков.
Утре е основното състезание. В генералното класиране Цолов води с 35 точки пред Ван Хупен с 26 и шампиона от Формула 3 Рафаел Камара (Бр) с 18.
Прочетете още
- 13:15 „Страх ме е да пусна детето си в това училище": Обвиняват учителка в агресия срещу деца в София
- 08:00 Инженер по горско стопанство разкри причината за свлачището на пътя Смолян - Пампорово
- 11:00 Граждани заснеха нерегламентиран транспорт на СЖП в Русе СНИМКИ
- 19:45 СНИМКИ показват природната стихия, отнесла пътя Смолян - Пампорово*