СДВР предприема организация и мерки за деескалиране на напрежението, възникнало по време на протестните действия в столицата. За овладяване на ситуацията бе използвано и водно оръдие. В резултат на агресивни действия има пострадали полицейски служители. След сблъсъци между агитки има пострадали и сред протестиращите. Нанесени са и материални щети по моторни превозни средства.
Ранени протестиращи в София! Подпалиха полицейски бус, има арестувани ВИДЕО
Има задържани. Призивът към футболните привърженици е да изразяват мирно мнението си, за да се избегне допълнителна ескалация.
Предвид продължаващите протести от СДВР съветват жителите и гостите на столицата при възможност да избягват преминаването в района на националния стадион и кръстовището при бул. „Васил Левски“ и ул. „Ген. Гурко“. В участъците, където се провеждат протестни действия временно е преустановено движението на градския транспорт.
Крушарски се кандидатира за президент на БФС, ако Бербатов го направи
Прочетете още
- 20:00 За първи път в Пловдив: Ще връчат престижни бизнес награди на най-добрите компании и предприемачи
- 18:00 ХОРОСКОП на Рак, Лъв и Дева за месец АВГУСТ
- 12:12 Военният, застрелял приятел на купон в Каравелово, излиза от ареста
- 21:26 Куче на повод тича с моторист в София – разходка или жестокост? ВИДЕО