Фенове на Ботев Пд поискаха доживотен затвор за арестувания служител на Трето РУ в Пловдив Атанас Качаков. Те изразиха позицията си като опънаха голям транспарант преди мача Ботев-Славия.
Припомняме, че служителят на МВР, известен още като Качака ,е бил в основата на няколко сблъсъка между феновете на двата пловдивски отбора – Ботев и Локомотив.
Той бил и организатор на мелето край Пловдив преди 6-7 години, когато 80 човека са биха на поляна край Асеновград. Боят е бил озаглавен "40 на 40" , а в него участвали фракции на ЦСКА и Локомотив.
По информация на TrafficNews разказаха още, че многократно фенове на Ботев са сезирали отдел „Вътрешна сигурност”, както и ръководството на ОД МВР – Пловдив за своеволията на полицая.
„Качаков използва служебното си положение, за да намира адреси и телефони на фенове на "Ботев". Чрез системите на МВР той прави справките, а информацията предава на приближените си. Последните пък тормозят запалянковците, дори има случаи на побой пред дома на момче. Освен това е прикривал своите съмишленици”, разказват запознати със своеволията на арестувания служител на системата.

Припомняме, че към този момент Атанас Качаков е с наложена мярка за неотклонение от „задържане под стража“ от Апелативен съд-Пловдив. Още по темата можете да прочетете тук:
Съдът остави Качака в ареста - въпреки интерпретациите върху интервюто на Стефчо Банков
Повдигнаха обвинения на шефа на 3 РУ в Пловдив и Атанас Качаков, както и на двама цивилни
Прочетете още
- 20:11 Метрото преля: Хиляди се втурнаха към протеста, София е блокирана под земята ВИДЕО
- 15:00 Майка: Щеше да се случи най-лошото, някой пазеше детето ми!
- 14:00 Инфлуенсърка и семейството ѝ на косъм от пътен инцидент на магистрала ВИДЕО
- 18:00 Коне в парк "Туристическата градина" в Самоков - чакат да стане готова ледената пързалка?