Стилияна Николова спечели титлата на финала на бухалки на Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Двореца на културата и спорта във Варна.
Българската грация представи много силно съчетанието си и получи от съдиите 29.750 точки (13.4 трудност, 8.200 изпълнение, 8.200 артистичност, 0.050 наказание) и стана за втора поредна година европейска шампионка на този уред. За нея това е четвърто отличие от шампионата след златото отборно и среброто в многобоя и на финала на топка. Най-добрата българска състезателка по-късно ще играе на финала на лента.
Втора на бухалки се класира Мария Борисова (Русия) с 29.200 точки, а трета е Даниела Муниц (Израел) с 29.200.
Последният финал на лента при жените започва след броени минути, след което предстоят двата финала при ансамблите.
До момента България има седем медала от шампионата - четири златни и три сребърни.
Снимка: Анна Недкова
Прочетете още
- 08:00 Агресия в Благоевград: Мъж нападна възрастна двойка, изрита пазарската им количка
- 09:29 Кошмар на „Хемус": Тир излетя в канавка, километрични тапи към София ВИДЕО
- 21:56 Буря удари наше село! Падна градушка с размер на орех СНИМКИ
- 09:00 "Децата ми се будят по 10 пъти": Варненец избухна срещу шумните мотористи