Състезаващият се за САЩ българин - Виктор Лилов, загуби младежкия финал на "Уимбълдън".
17-годишният младеж, който е роден отвъд океана в семейството на българи, бе една от приятните изненади в схемата при младежите, като успя неочаквано да достигне до мача за титлата. Там той отстъпи с 5:7, 3:6 от друг представител на САЩ - Сами Банерже, информила Дир.бг.
Лилов изигра силен първи сет, в който макар да изостана с 2:5, успя да изравни до 5:5.
Банерже обаче спечели подаването си за 6:5, а след това направи решителен пробив, с което си осигури успеха в първия сет.
Втората част бе доста сходна, защото Банерже отново поведе с 5:2, но този път Лилов нямаше сили да се върне в мача и загуби частта с 3:6, с което се прости с надеждите си за триумф в младежкия "Уимбълдън".
Прочетете още
- 13:00 Отведохме я за повръщане, върнаха ни я в ковчег: гняв в Добрич след смъртта на дете
- 12:00 Жена избухна за смъртта на Стефан, потресла България: Петима срещу един - съзнателна агресия и страхливост
- 18:00 Теро загуби своя човек, ще му даде ли някой шанс СНИМКИ
- 15:50 Спецоперация! Откриха кило смъртоносна дрога в Мерцедес на АМ Тракия