Украински гимнастички бойкотираха химните на Русия и Беларус на състезание във Варна. При награждаването София Краинская и Варвара Чубарова запушиха ушите си със слушалки и очите си - с длани, в знак на мълчалив протест. На 17 май Международната федерация по гимнастика позволи на Русия да се върне с националния си флаг и химн на състезания след 5-годишна забрана. За европейския шампионат за художествена гимнастика до 31 май пристигна руска група от поне 150 души.
"Това не бяха просто емоции. Това е болката, с която украинските деца живеят всеки ден по време на войната. Често се казва, че спортът трябва да е извън политиката. Но украинските спортисти днес са гласът на Украйна по света. Нашите деца тренират под звуците на сирени, излизат на международната сцена и напомнят на света, че войната продължава", каза световната шампионка и олимпийска медалистка Анна Ризатдинова.
Прочетете още
- 11:12 За 5 череши: Мъж прегази детско колело, после крещя „Ще те утрепя!" Шокиращо ВИДЕО
- 09:00 Този път не юфка, а деконструиран миш-маш: саниране по габровски СНИМКИ
- 13:00 Обрат след „5-те череши" в Лесново: агресорът звъни на бащата и предлага „да се разберат" ВИДЕО
- 15:13 Полицията с подробности за среднощния екшън пред Първо РУ в Пловдив
Ми 23:46, 30.05.2026
Голяма радост и посазност. Утре ще говори друго ама......