Уругваец е новият водач в колоездачната обиколка на Италия.
24-годишният Гиермо Томас Силва от Astana победи с фотофиниш в спринта, с който във Велико Търново завърши вторият етап (221 км от Бургас). Втори е Флориан Щорк (Гер) от Tudor пред Джулио Чикона (Ит) от Lidl-Trek.
Така Силва облече розовата фланелка на лидер в генералното класиране. Водачът от първия ден Пол Мание (Фр) изостана на последното изкачване при Лясковец. Авансът на уругваеца пред немеца и Еган Бернал (Кол) от Netcompany е 4 секунди. Силва и първият представител на страната си, който печели етап в някоя от трите големи обиколки.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие
