Румънски прокурори заведоха наказателно дело срещу пенсиониран полицай, който заразил шест души с коронавирус, след като скрил факта, че се е върнал от пътуване в Израел, предаде сайтът Хотнюз. 60-годишният мъж е бил настанен в болницата на министерството на вътрешните работи "Димитрие Джерота" в Букурещ на 5 март.
Според съобщение на Групата за стратегическа комуникация мъжът е обвинен в престъплението "възпрепятстване на борбата с болестите", предвиждащо затвор от един месец до две години или глоба.
Мъжът скрил от властите, че се е върнал от Израел на 26 февруари. В момента на постъпването си в болницата той заявил, че не е пътувал извън страната през последните два месеца.
След потвърждаване на диагнозата му цялата болница "Димитрие Джерота" беше поставена под карантина.
Сред заразените от бившия полицай е 3-годишно дете (негово внуче) и бременна 30-годишна жена (негова снаха), работеща в кметството на Букурещ. Днес беше потвърдено, че сред заразените е и лекар гастроентеролог от болницата на вътрешното министерство.
Броят на заразените с коронавирус в Румъния достигна 37 души, като един от пациентите е приет в интензивното отделение на болницата за инфекциозни болести "Матей Балш" в Букурещ, съобщи сайтът Зиаре.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща