Около 18 миньори са блокирани в мина на предприятието „Трепча“ в Северно Косово. Причината за блокирането им не се посочва.
Той заяви, че първоначално блокираните миньори са били 40 на брой, но една част от тях е успяла да излезе пеша от галериите. Според него общото състояние на останалите около 18 души е добро.
„Поддържаме контакт с тях, но колкото повече време прекарват вътре, толкова по-тежка става ситуацията. Имат нужда да бъдат снабдени с храна, вода, защото резервите (им) са на свършване“, каза председателя на синдиката на миньорите в „Трепча“ Ибрахим Йонузи, съобщи БТА.
Промишленият комплекс „Трепча“ беше една от най-големите компании в бивша Югославия и осигуряваше работа на над 20 000 работници в 40 мини и заводи за добив и преработка на олово, цинк и сребро.
Прочетете още
- 09:00 Момче, днес ти си героят! Спасител във Варна вади хора от морето един след друг
- 08:00 "Чисто своеволие"?: Странно съоръжение се появи пред вход на блок СНИМКА
- 09:26 Ректорът на МУ-София получи максимална оценка и за втората година от мандата си
- 11:40 СНИМКИ показват изпепелените коли в Пловдив, започна разследване