Грози ви солена глоба, ако ви хванат без билет в градския транспорт на Атина и Солун

Грози ви солена глоба, ако ви хванат без билет в градския транспорт на Атина и Солун

От днес в Гърция се увеличава размера на глобата за нередовните пътници в градския транспорт в Атина и Солун, съобщава гръцката телевизия "Скай".

Пътниците, които се возят без валиден или с билет, който не са валидирани, могат да бъдат глобени със 100 евро.

Нарушителите ще могат да намалят глобата си до 50 евро, ако в рамките на десет дни си закупят карта за неограничено ползване на градския транспорт за поне 30 дни.

До момента глобата беше 72 евро като имаше възможност санкцията да бъде намалена до 30 евро.

Напишете коментар
captcha

Виж още

Гръцкият министър на отбраната Никос Дендиас заяви, че дронът-камикадзе от типа
14-годишно момиче е оцеляло след падане от 12-ия етаж на жилищна сграда в
Енергетиката и бъдещето на договора с турската държавна компания
Важна секция от Околовръстното шосе на Солун ще бъде изцяло блокирана за
Гърция властите започнаха масови проверки на сделки за недвижими имоти, търси
 Случаят с Ива Михайлова, блъсната на пътя преди осем месеца, е в