От днес в Гърция се увеличава размера на глобата за нередовните пътници в градския транспорт в Атина и Солун, съобщава гръцката телевизия "Скай".
Пътниците, които се возят без валиден или с билет, който не са валидирани, могат да бъдат глобени със 100 евро.
Нарушителите ще могат да намалят глобата си до 50 евро, ако в рамките на десет дни си закупят карта за неограничено ползване на градския транспорт за поне 30 дни.
До момента глобата беше 72 евро като имаше възможност санкцията да бъде намалена до 30 евро.
Прочетете още
- 08:00 Агресия в Благоевград: Мъж нападна възрастна двойка, изрита пазарската им количка
- 09:29 Кошмар на „Хемус": Тир излетя в канавка, километрични тапи към София ВИДЕО
- 21:56 Буря удари наше село! Падна градушка с размер на орех СНИМКИ
- 09:00 "Децата ми се будят по 10 пъти": Варненец избухна срещу шумните мотористи