Министерството на отбраната на Хърватия е изпълнило всички предпоставки за повторно въвеждане на задължителната военна служба в началото на следващата година. Това обяви министърът на отбраната Иван Анушич.
Той уточни, че все още е необходимо политическо решение, което трябва да бъде взето от парламента. Очакванията са разходите за началната военна подготовка да бъдат по-малко от 5 милиона евро на година.
Още през май Хърватия обяви връщането на наборната служба, която беше спряна през 2008 г.
В края на миналата седмица, на извънредно заседание, сръбското правителство пък реши да бъде създадена съответната работна група, която да прегледа дейностите и мерките, насочени към въвеждане на задължителна военна служба, припомня БНР.
Според предложенията задължителната военна служба за мъжете в Сърбия ще бъде 75 дни. За жените ще бъде доброволна, при същите условия.
Прочетете още
- 19:00 Грозна проява: Камера засне вандализъм пред медицински център във Варна ВИДЕО
- 18:06 "Стара река" погълна пешеходен мост и заля имоти в Пещера, затвориха пътя за Батак* ВИДЕО+СНИМКИ
- 20:00 Не иска пари, иска работа: бургазлии се опитват да вдигнат Краси от пейката
- 18:00 Шофьори спряха под мост, за да предпазят колите си от градушката в София ВИДЕО