Четирима души бяха убити, а осем - ранени, след като въоръжен мъж откри огън в южния турски окръг Мерсин, съобщават турските новинарски агенции ДХА и ИХА, цитирани от Франс прес и БТА.
Мъжът, който все още се издирва, първо открил огън в ресторант, като убил собственика и един служител и ранил няколко клиенти. След това той застрелял още двама мъже по време на бягството си.
Анадолската агенция съобщава за двама убити и двама ранени при стрелбата в Мерсин, като публикува и видео, показващо как пострадалите са транспортирани с линейки до болница.
Други кадри, разпространени от местните медии, показват хеликоптер, който прелита над района в търсене на заподозрения, отбелязва АФП.
Според агенциите ДХА и ИХА една от жертвите е овчар, който пасял стадото си в близост до ресторанта, където заподозрeният открил огън. Заведението се намира край шосе на около 40 километра североизточно от град Мерсин.
Според информация на ДХА стрелецът е на 17 години.
Прочетете още
- 02:05 Успех за България! Дара спечели "Евровизия"! СНИМКИ и ВИДЕО
- 12:00 Русия и Украйна се скараха за DARA: едните „направили" песента, другите - шоуто… Смешни сте!
- 15:59 Железен сандвич: Кола попадна между два трамвая в София СНИМКА
- 17:15 „Чудовище" зад Слънцето: появиха се гигантски петна, способни да отприщят мощни бури